Novinky

Láska na prvú dieru

Súčasní stavebníci vyžadujú nástroje, ktoré sú neustále na špičkovej úrovni, aby dosiahli profesionálne výsledky. Maxima ponúka so svojím širokým sortimentom aj profesionálne vŕtacie stroje a diamantové vrtáky, aby svojim zákazníkom mohla dodať dokonalé riešenie na vŕtanie železobetónu, a nie len to, ale aj precízne, rýchlo a bezpečným spôsobom. Použitie vŕtacích strojov vyriešilo mnohé problémy pri výstavbe nových budov, ale aj pri reštaurátorských a dokončovacích prácach. Použitím dokonalej kombinácie vŕtačiek a diamantových jadrových koruniek môžete vŕtať železobetón, tehly, strešné krytiny, prírodný kameň, porfýr, ako aj keramiku a mramor. Maxima je vedúcou spoločnosťou v tejto špecifickej oblasti, ktorej produkty dokážu bez problémov pracovať s akýmkoľvek stavebným materiálom.

Vŕtačka sa dá použiť nasucho aj namokro, záleží od materiálu, ktorý musíte vŕtať, ale aj od typu otvoru, ktorý potrebujete urobiť. Môžete vŕtať otvory cez steny v prípade inštalácie – plyn, voda, kúrenie, klimatizácia alebo elektrické systémy – v interiéri aj exteriéri, ale tiež pripraviť otvory na umiestnenie chemických či mechanických kotiev a hmoždiniek. Použitie diamantových vrtákov toto všetko veľmi uľahčuje. Maxima má široký sortiment korunkových vrtákov s rôznymi priemermi a hĺbkou.

Použitie jadrovej vŕtačky namiesto príklepovej vŕtačky zabraňuje typickému namáhaniu steny pri tomto druhom spôsobe vŕtania. S vŕtačkou je možné pracovať aj na starých budovách bez toho, aby sa ohrozila ich štruktúra.

Konštrukcia jadrových vrtákov Maxima je realizovaná s cieľom zaručiť najlepší výkon vďaka špecializovanému výskumnému inžinierstvu a kvalite materiálov a výrobných techník: diamantové segmenty sú pripevnené k valcovému jadru pomocou laserového zvárania. Sortiment produktov Maxima zahŕňa jadrové vŕtanie “z ruky” aj tie s vodiacou konzolou, všetky pracujú nasucho aj s vodou. Pre tých, ktorí pracujú s mramorom, dlaždicami alebo podobnými materiálmi, je CAROMAX 800 so systémom vodného chladenia tým správnym nástrojom. Dodáva sa spolu s GOLD LASER STONEWARE vrtákmi pr. 6, 8, 10 mm. S týmito korunkami môžete vŕtať až 400-krát do ďalšej výmeny.

Maxima ponúka profesionálom aj riešenie pre tých, ktorí vŕtajú železobetón: CAROMAX 1800. Je to všestranná vŕtačka s použitím “nasucho”, ktorá dokáže bezprašne vŕtať železobetón a iné stavebné materiály, skutočne, vďaka súprave na odsávanie sa dá použiť v interiéri bez problémov. Bežne sa používa na vŕtanie otvorov pre klimatizačné systémy, pretože dokáže vyvŕtať priemer až 68 mm len za 2 a pol minúty.

Môžete vidieť, ako naše produkty fungujú, pomocou nasledujúceho odkazu na Youtube Maxima: http://www.youtube.com/user/Maximadia. Ak by ste ich však chceli otestovať, môžete navštíviť náš Showroom a zúčastniť sa predvádzacieho dňa Maxima, kde vám ukážeme, ako naše produkty fungujú, a necháme Vás si ich vyskúšať. Takéto predvádzacie dni sú organizované, aby odborníci spoznali a otestovali naše produkty.

Nasledujúci článok
Vŕtacie korunky – prečo ich aktivovať a kedy ich brúsiť?